Główne zalety gier planszowych

Skąd wzięła się popularność gier planszowych? Dlaczego teraz wszyscy po nie sięgają i organizują nawet zloty planszówek, spotykając się w dużych grupach i przesiadując nad planszami nierzadko długie godziny? Ten typ rozrywki zdecydowanie ma sporo swoich nietypowych zalet. To właśnie one sprawiają, że wszyscy chcą się dziś bawić planszówkami.

Gry planszowe dają mnóstwo radości i jest to ich absolutnie najważniejsza zaleta. Grając, człowiek po prostu dobrze się bawi. W jego organizmie dochodzi do istnego wyrzutu endorfin, bo robi coś, co sprawia mu przyjemność, a endorfiny są hormonami szczęścia, decydującymi o dobrym nastroju. Grają w gry w przyjaznym gronie, zazwyczaj pojawia się też wiele okazji do wybuchów śmiechu. A nic tak nie koi nerwów jak właśnie szczery naturalny śmiech. Błyskawicznie poprawia on nastrój, nawet jeśli początkowo jest nieco wymuszony. A akcje gier planszowych są tak skonstruowany, by wywoływać tą ogólną wesołość, zwłaszcza gdy nagle dojdzie do jakiejś pomyłki.

Druga zaleta planszówek jest taka, iż pozwalają one na spędzenie czasu z bliskimi. Wręcz wymuszają kontakt z drugim człowiekiem. Rzadko kiedy można bowiem korzystać z nic w pojedynkę. Gry planszowe rodzinne to taki pretekst do spędzenia czasu w gronie bliskich. A jak powszechnie wiadomo, dziś nawet rodziny coraz rzadziej robią coś wspólnie. Wszyscy są wiecznie zajęci i wszyscy zajmują się swoimi sprawami. Nie można przy tym jednak zapominać o najbliższych, bo to właśnie relacje rodzinne są czymś najpiękniejszym w życiu. Trzeba je pielęgnować i wzmacniać. Gry planszowe rodzinne sprawiają, że staje się to nieco prostsze.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko odłożyć na bok komputer bądź smartfona i usiąść do jakiejś planszówki, by chociaż na tych kilka godzin dać się wchłonąć fabularnej rozgrywce. Bezustanne przesiadywanie przed ekranami różnych urządzeń nie jest niczym dobrym dla zdrowia. Gra planszowa to dużo lepsza rozrywka od tradycyjnej gry komputerowej.

YOUR COMMENT