Czy VR wyprze gry komputerowe?

Rzeczywistość wirtualna to coś, co kojarzy się nam z filmami oraz motywami futurystycznymi. Jednak obecnie taka technologia funkcjonuje na rynku i jest wykorzystywana na wiele różnych sposobów. Jedną z dziedzin w jakiej można dostrzec przestrzeń wirtualną są gry komputerowe. I teraz nasuwa się pytanie, czy technologia VR wyprze obecne gry komputerowe?
Wiadomym jest, że technologia VR jest stosunkowo młodym tworem, jednak w branży gier szybko udało się jej odnaleźć. I choć początkowo gry korzystające z przestrzeni wirtualnej były skromnymi, krótkimi produkcjami zapewniającymi rozrywkę na krótki czas. Jednak wraz z pojawieniem się Half-Life: Alyx, każdy kto jest graczem, chciał spróbować zagrać w ten rozbudowany tytuł. Nie mniej ten tytuł pokazuje, że gry na VR mogą być dużo lepsze. Być może ta technologia się rozwinie, jednak nie ma dużej szansy na to, aby technologia VR wyparła gry komputerowe. Choć daje ona duże możliwości, tak ze względu na swoje obecne wady nie sprawdziłaby się. Poza tym, trzeba pamiętać, że rynek growy to nie tylko komputery, ale i konsole. Aby technologia VR stała się tą przodującą, pozostałe platformy, musiałby odnotować straszne spadki a wręcz załamanie na rynku.
Oczywiście jest o wiele więcej powodów, aby taka technologia nie wyparła gier komputerowych. Lecz trzeba pamiętać, że VR cały czas się rozwija i być może kiedyś, przyjdzie nam grać w pełnej rzeczywistości wirtualnej, gdzie czujemy wszystkimi zmysłami.